Еко Радио Хуманотарни акции Драги пријатели, да помогнеме! На Кристијан му треба целата наша помош!

Драги пријатели, да помогнеме! На Кристијан му треба целата наша помош!

Драги пријатели, да помогнеме! На Кристијан му треба целата наша помош! post thumbnail image
Сподели

                                                                            Помогни,донирај и ти!

Кристијан Стојанов боледува од церебрална парализа со епилептични напади и има само 12 години. Решението за оваа болест е пресадување на матични клетки, нешто што за жал не е возможно во нашите здравствени институции.

Поради тоа, неговото лечење мора да продолжи во болницата Лив Хоспитал Улус во Истанбул, но пресадувањето чини 20.000 евра, средства кои моментално семејството на Кристијан ги нема.

Затоа ве замолуваме токму вас, хумани луѓе да ја покажеме солидарноста на дело и да донираме за да го спасиме животот на нашиот Кристијан.

А1 – 143 488

Телеком – 143 119

Сметка за донации:Светлана Стојанова

Стопанска банка-200002263138323


Сподели

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични новости